Grupa partnerska

Grupa Partnerska Wrzosowa Kraina


Grupa Partnerska “Wrzosowa Kraina” (GP) powstała we wrześniu 2004. Skupia Partnerów z 3 gmin: Przemków, Gromadka i Chocianów, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru wschodniej części Borów Dolnośląskich.

„Wrzosowa Kraina” jest trójsektorowym porozumieniem 56 partnerów – przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych i lokalnych przedsiębiorców, którym zależy na tym, by poprzez ich działania i inicjatywy wschodnia część Borów Dolnośląskich była obszarem dobrze rozpoznawalnym, pełnym efektywnych działań i miejscem, w którym warto żyć.

Partnerzy wypracowali wspólną wizję rozwoju tego obszaru. Wszystko, co robią, starają się, aby było w zgodzie z naturą …

To specyficzne partnerstwo ponad podziałami łączy instytucje i ludzi, którzy tylko z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Bowiem różnorodność partnerów korzystnie wpływa na ilość podejmowanych na tym terenie działań, których wspólnym celem jest rozwój lokalny, dobro mieszkańców i przyrody oraz coraz częściej pojawiających się tu turystów.

Sekretariat Grupy Partnerskiej Wrzosowa Kraina

Anita Smoląg
Koordynator Grupy Partnerskiej
Urząd Miejski w Przemkowie
ul. Plac Wolności 25,
59-170 Przemków,
tel. (076) 83 20 483 ,
fax 76/ 83 19 208
sekretariat@wrzosowakraina.pl

Animator Partnerstw Lokalnych

Krzysztof Szustka
Wiceprezes Fundacji “Wrzosowa Kraina”
Fundacja Ekologiczna “Zielona Akcja”
ul. Wrocławska 41,
59-220 Legnica,
tel. (076) 723 81 01 wew. 27
szustka@zielonaakcja.pl

 

 

Znajdź najlepsze oferty na produkty do Twojego ogrodu i aktywnego wypoczynku z Dziennik Kody Rabatowe. Wykorzystaj ekskluzywne zniżki, aby cieszyć się pięknem natury i jakością spędzanego czasu na świeżym powietrzu.