Ekomuzeum

Ekomuzeum Wrzosowej Krainy – w zgodzie z naturą!


Ekomuzeum Wrzosowej Krainy – to możliwość bezpośredniego spotkania z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym wschodniej części Borów Dolnośląskich. Autentyczność miejsca i pasja mieszkańców umiejętnie połączona z przyrodą, historią, kulturą i teraźniejszością prezentowana jest w punktach ekomuzealnych Wrzosowej Krainy.

Ekomuzeum Wrzosowej Krainy to także cykliczne imprezy podkreślające wyjątkowość tego obszaru, ukazujące różnorodność produktów lokalnych wytwarzanych na bazie runa leśnego i bogactwo twórczości lokalnych artystów.

NIJCATYWY EKOMUZEUM WRZOSOWEJ KRAINY

W najbliższym czasie oferta Ekomuzeum Wrzosowej Krainy zostanie poszerzona o kolejne punkty Ekomuzeum, tj.:

  • Skrzydlate Niebo w Konradówce
  • Podkowa „Nowa Kuźnia”
  • Wiekowa Chata u Świerszczów w Gromadce
  • Piaskowy Las w Czernikowicach
  • Cisówka w Chocianowie

Zapraszamy grupy zorganizowane, rodziny z dziećmi oraz turystów indywidualnych do skorzystania z oferty punktów ekomuzealnych Wrzosowej Krainy!

Warsztaty są odpłatne, ich cena zależy od liczby uczestników, rodzaju warsztatu oraz czasu jego trwania.

 

Nagrody, wyróżnienia

Specjalne Wyróżnienie w polskiej edycji środkowoeuropejskiej Nagrody Dziedzictwa 2006 (HERITAGE AWARD) otrzymało Ekomuzeum Wrzosowej Krainy

Zarząd Województwa Dolnośląskiego uhonorował Ekomuzeum Wrzosowej Krainy Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii Najlepsza Inicjatywa Publiczna Dolnego Śląska w 2006 roku.

W ramach realizacji programu Ekomuzeum Wrzosowej Kariny została przygotowana Mapa przyrodniczo-kulturowa Ekomuzeum Wrzosowej Krainy w formacie A3. Mapa została wydrukowana w nakładzie 500 egz. i jest dostępna w punktach ekomuzealnych, w siedzibie Sekretariatu GP, w Fundacji Wrzosowa Kraina i Fundacji Ekologicznej “Zielona Akcja”. Mapę w skali 1:1 można pobrać TUTAJ.