Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj965
W tym tygodniu1921
Razem4681710
Powered by CoalaWeb

Konkurs - Odpowiedz 2018

Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Wrzosowa Kraina” ogłasza lokalny etap konkursu „Opowiedz...2018” w ramach Programu Działaj lokalnie X. Konkurs ma na celu zachęcenie grantobiorców do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu. Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Programu.

Prace powstałe w ramach Konkursu powinny spełniać funkcje komunikacyjno-promocyjne, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie i nieograniczone zasoby ludzkiej pomysłowości. Chcemy, aby autorzy prac skupili się zarówno na formie, jak i na treści prac. Zależy nam na zachowaniu perspektywy sukcesu. Za pomocą twórczych środków wyrazu realizatorzy projektów „Działaj Lokalnie” powinni pokazać swoje fantastyczne inicjatywy i ich wspaniałe rezultaty oraz pozytywne zmiany, które zaszły w społecznościach w wyniku ich aktywności. „Opowiedz… i zrób wrażenie!” to motto przyświecające Konkursowi.

Konkurs adresowany jest do wszystkich grantobiorców ODL, którzy uczestniczą w Programie „Działaj Lokalnie” 2018.

Prace zgłaszane do Konkursu mogą mieć jedną z dwóch form:

  • Reportaż multimedialny, nie dłuższy niż 2,5 minuty
  • Krótki film, nie dłuższy niż 2,5 minuty.

Praca konkursowa powinna wpisywać się w jedną z następujących kategorii:

KATEGORIA 1: CZŁOWIEK. W tej kategorii oczekujemy prac, które opowiedzą o konkretnych osobach zaangażowanych w realizację projektu lub jego inspiratorów. Prace, przez pryzmat tych osób, zilustrują zmianę, jaka dokonała się w całej społeczności, w której realizowane były działania. Mogą to być lokalni liderzy, ale też uczestnicy projektu, dorośli i dzieci – każdy, kto może być bohaterem historii związanej z projektem.

KATEGORIA 2: MIEJSCE. Kategoria ta pozwala na pokazanie konkretnych zmian, jakie zaszły w miejscowościach – wsiach i miasteczkach, w których realizowane były projekty. Ważne jest, aby pokazać stan sprzed zmiany, a następnie pokazać wspólną pracę i oczywiście – efekt. Zależy nam, aby prace w tej kategorii pokazywały miejsce, które łączy ludzi.

KATEGORIA 3: MOTYW. Kategoria „Motyw” daje możliwość podzielenia się sukcesem skoncentrowanym wokół pewnego konkretnego produktu czy efektu projektu, jak np. ciekawego lokalnego wydarzenia (festyn, przegląd, konkurs, happening, warsztat etc.), które przyciągnęło zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tej kategorii mieszczą się również regionalne wytwory związane z dziedzictwem kulturowym, czy inne konkretne przedmioty stanowiące motyw przewodni zrealizowanego projektu. Ważne, aby ogniskowały zainteresowanie mieszkańców i pozwalały na ich rozwój, odpowiadając jednocześnie na konkretne potrzeby. Zależy nam, aby prace w tej kategorii pokazały taki motyw, który połączył ludzi.

KATEGORIA 4: FILMOWY PRODUKT PROJEKTU. Ta kategoria została stworzona z myślą o grantobiorcach, którzy jako cel swojego projektu „Działaj Lokalnie” obrali nakręcenie teledysku (np. do własnej piosenki), filmu krótkometrażowego, filmu edukacyjnego, animowanego, filmu promującego miejscowość itp. W tej kategorii mogą być zgłaszane prace, które są produktem projektu, a nie (jak w pozostałych kategoriach) opowiadają o zmianie, jaka zaszła wskutek projektu.

 

Praca zgłaszana do Konkursu musi być opublikowana w otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w Internecie (np. Youtube, Vimeo, Facebook itp). Dostęp do zgłaszanej pracy musi być powszechny dla każdego użytkownika Internetu. Nie przyjmujemy prac na płytach CD i innych nośnikach, jak również w postaci załączników do e-maili. Prace, które nie spełniają wymienionych parametrów mogą zostać odrzucone z przyczyn formalnych.

 

Jednocześnie, zgłaszana praca, opublikowana w otwartym serwisie internetowym, obowiązkowo musi spełniać kryteria formalne:

  1. praca jest opatrzona krótkim opisem (do 1000 znaków ze spacjami), oddającym najważniejsze założenia projektu, tożsamy opis znajdował się w karcie zgłoszenia do Konkursu,

  2. zawierać informację, w swojej treści jak i w opisie, o dofinansowaniu projektu ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,

  3. jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska, stosowne oświadczenie znajduje się w opisie pracy lub ustawieniach otwartego serwisu internetowego: Tytuł pracy jest dostępny na licencji Creative Commons, uznanie autorstwa 3.0 Polska,

  4. zawiera logo Programu „Działaj Lokalnie” umieszczone na planszy końcowej,

 

Termin nadsyłania prac do 10 stycznia 2019 r. Kartę należy wysłać na adres: Fundacja „Wrzosowa Kraina” ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2, 59-140 Chocianów lub skan podpisanej karty na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Zachęcamy do składania prac konkursowych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lutym na Gali podsumowującej X Edycję Programu Działaj Lokalnie we Wrzosowej Krainie.

 

Do pobrania:

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ