Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego. ​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1074
W tym tygodniu2731
Razem4287428
Powered by CoalaWeb

Przegląd Tradycji Dolnośląskich

W dniach 24-25 października 2009r. w Operze Wrocławskiej odbył się Przegląd Tradycji Dolnośląskich. Organizatorem imprezy był Departament Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uroczystego otwarcia dokonał Stanisław Longawa - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Był to drugi tego typu Festiwal o charakterze regionalnym organizowany na Dolnym Śląsku.

Podczas przeglądu zaprezentowano dorobek artystyczny 24 zespołów folklorystycznych, tanecznych i śpiewaczych.

Głównym celem organizacji było pobudzenie aktywności społeczności lokalnej oraz integracja środowisk ludowej twórczości artystycznej. Wszystko to miało prowadzić do wzbogacenia oraz upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Podczas przeglądu zespołów folklorystycznych z Dolnego Śląska, w operowym „foyer” odbyła się prezentacja rękodzieła ludowego i artystycznego wśród zaproszonych wystawców nie zabrakło przedstawicieli z Wrzosowej Krainy.

Prezentowane były między innymi miodowe pierniki z Przemkowa pani Wandy Kuzyszyn
i niesamowite rękodzieła pani Bożeny Michalik.

Warto wspomnieć, że I edycja Festiwalu odbyła się w październiku ubiegłego roku z inicjatywy Tadeusza Draba - Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego i cieszyła się dużą popularnością. Wówczas był to pierwszy taki festiwal we Wrocławiu od czasu II wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ