Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1363
W tym tygodniu4548
Razem4654351
Powered by CoalaWeb

Wyprawa Odkrywców ŚLADAMI WŁADCÓW PRZEMKOWA

Wyprawa Odkrywców

28 listopada 2008
w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy z cyklu warsztat ,,Edukator Dziedzictwa Regionu”. Warsztaty są kontynuacją prac związanych z wdrożeniem Programu Edukacji Regionalnej i Ekologicznej Wrzosowej Krainy. Program opracowano wspólnie z placówkami szkolnymi z obszaru Partnerstwa na przełomie roku 2007 i 2008.

W warsztatach uczestniczyli głównie nauczyciele, choć nie zabrakło także właścicieli gospodarstw agroturystycznych i przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń. Poznali oni zasady nowej metody edukacji regionalnej, czyli questingu. „Wyprawa Odkrywców”, bo pod taką nazwą zaczyna funkcjonować w Polsce questing, wdrażana jest również we Wrzosowej Krainie. Warsztaty zorganizowała Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” w ramach projektu „Edukator Dziedzictwa Regionu”.

Efektem warsztatów, które odbyły się w Przemkowie, jest tematyczna Wyprawa Odkrywców, tj. wirtualna ścieżka po Przemkowie, która posłuży uczniom, turystom, a także mieszkańcom Przemkowa. Ścieżka umożliwi poznanie historii oraz walorów przyrodniczych miasta. Uczestnicy warsztatów, po krótkim zapoznaniu się z bogatą historią Przemkowa oraz po zajęciach w terenie, wytypowali 5 tematycznych ścieżek, na których można przeprowadzić quest. Podczas kilkugodzinnych zajęć jego uczestnicy opracowali quest „Śladami władców Przemkowa”.


Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ