Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (1 miasto-Chojnów, 2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj953
W tym tygodniu4138
Razem4653941
Powered by CoalaWeb

Spotkanie z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego


Spotkanie poprowadzone przez dyrektora biura Stowarzyszenia LGD Edytę Rząsa przybliżyło na początek działalność i idee powstania Lokalnej Grupy Działania „ Wrzosowa Kraina”. Jednakże głównym celem zebrania było ustalenie współpracy między Lokalną Grupą Działania, a Ośrodkami Doradztwa Rolniczego w zakresie wymiany informacji jak i wzajemnego korzystania z zasobów kadrowych w zakresie szkoleń objętych tematyką pozyskiwania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w tym środków z Leadera na działania służące między innymi wspieraniu rozwoju i działań na rzecz realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Wrzosowa Kraina”.

Tematem dyskusji było różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w celu podejmowania lub rozwijania przez rolników, domowników i małżonków rolników, działalności nierolniczej lub związanej z rolnictwem, co znacznie wpłynie na tworzenie pozarolniczych źródeł dochodów, promocję zatrudnienia poza rolnictwem na obszarach wiejskich. Omawiana była także kwestia odnowy i rozwoju wsi oraz rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Pierwszym owocem tego spotkania było zaproszenie naszej LGD do udziału w Dniach Doradztwa Rolniczego, które odbędą się pod koniec czerwca 2009r. Podczas tej imprezy LGD będzie udzielała przy stoisku ODRów porad i konsultacji z zakresu pozyskiwania środków z Leadera, zasad składania wniosków. Dodatkowo na Dniach zaprezentują się rękodzielnicy i wytwórcy z terenu Wrzosowej Krainy ze swoimi produktami lokalnymi.


Liczymy na to, że platforma współpracy LGD „Wrzosowa Kraina” i ODRów rozwinie się na tyle, że będziemy podejmować wspólnie więcej działań na płaszczyźnie wymiany informacji, koordynacji zadań, organizacji spotkań i konferencji.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ