VIII Powiatowy Bieg na Orientację - Przemków 2009

Opublikowano: piątek, 13, listopad 2009 19:21
Odsłony: 3173
22 maja 2009 odbył się po raz ósmy Powiatowy Bieg na Orientację – Przemków 2009. Impreza jest cykliczna i po raz szósty odbywa się pod patronatem Starosty Polkowickiego. Pan Marek Tramś – Starosta Powiatu Polkowickiego nigdy nie odmawia opieki finansowej, organizacyjnej i szansy nadania prestiżu temu konkursowi.

Ideą konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa i integracja młodzieży gimnazjalnej powiatu polkowickiego. Do udziału w niej zapraszani są uczniowie z wszystkich gimnazjów. Uczestnicy konkursu mają niełatwe zadanie wykazania się wiedzą z kilku dziedzin równocześnie – geografii, biologii, ekologii i historii Przemkowa. Jest to także element promocji miasta i powiatu.

W tym roku konkurs, przeniesiony z kwietnia na maj, gościł uczestników z gimnazjów w Polkowicach, Chocianowa, Radwanic, Nielubi i Przemkowa. Do zadań konkursowych należały: praca z kompasem, wskazywanie azymutu, rozpoznawanie skał, zbieranie wskazanych okazów flory, rozpoznawania podstawowych wydarzeń z historii i miejsc Przemkowa oraz zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie wyposażeni w kompasy i informację o trasie biegu, oraz odpowiednio zabezpieczeni przed atakami komarów i kleszczy, przez godzinę pokonywali trasę, która wiodła alejkami parku miejskiego. Konkursowicze zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wynikami zadań odpoczęli przy poczęstunku.
Imprezę zakończyło wręczenie wspaniałych nagród książkowych, upominków i dyplomów ufundowanych przez Starostwo Polkowickie. Gościem honorowym był pan Kamil Ciupak, reprezentujący pana Marka Tramsia – Starostę Powiatu Polkowickiego, ale nie zabrakło innych znakomitości – swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciel Burmistrza Przemkowa – pani Alicja Siódmak, pan Tadeusz Kowalski – Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów, Kanalizacji i Ciepłownictwa w Przemkowie, pan Zdzisław Janisio - radny powiatowy, pani Monika Urbaniak- Zgrzebska – Dyrektor Domu Wczasów w Przemkowie.

Impreza była bardzo udana, chociaż nie dopisała pogoda, ale wspólnie miło spędziliśmy czas na majówce w Przemkowie. Nie miejsca i punkty były najważniejsze, ale zgodnie zasadami konkursowymi przedstawiamy wyniki VIII Powiatowego Biegu na Orientację:

Pragniemy podziękować bardzo serdecznie wszystkim tym, dzięki którym po raz ósmy mogliśmy spotkać się i przeprowadzić konkurs. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Tramsiowi, który od lat otacza nas patronatem i wsparciem finansowym, pani Agacie Poznańskiej, która troszczy się o nagrody i zakupy na bieg, panu Lucjanowi Zawadzkiemu i Markowi Cieślakowi z Przemkowskiego Parku Krajobrazowego za wsparcie i pomoc merytoryczną, pani Monice Urbaniak – Zgrzebskiej za gościnę na terenie Domu Wczasów Dziecięcych, państwu Irenie i Mirosławowi Andrzejczakom za coroczne podarunki i słodycze.
Szczególne podziękowania składamy panu Tadeuszowi Kowalskiemu, który od wielu lat jest „dobrym duchem” konkursu, wspierającym nas organizacyjnie, finansowo i motywującym do dalszych działań.
Mamy nadzieję na spotkanie za rok ...

Organizatorzy - Zespół Szkół w Przemkowie