Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego. ​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj220
W tym tygodniu6524
Razem4284071
Powered by CoalaWeb

Świat Buraka – konkurs kulinarny

Kilkadziesiąt potraw – a każda z buraczkami, cieszyło najpierw oczy, a potem podniebienia uczestników i zgromadzonej publiczności podczas Gminnego Konkursu Kulinarnego – '' Świat Buraka ''. Konkurs odbył się w świetlicy wiejskiej w Osieku.

Organizatorem II, jesiennej edycji tego konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce (Gmina Lubin). Tym razem składnikiem wszystkich potraw był burak czerwony. Celem konkursu było wyłonienie lokalnego produktu, który mógłby promować region.

W świetlicy wiejskiej w Osieku zaprezentowało się 7 wystawców. Na pięknie udekorowanych stołach można było znaleźć pełną gamę potraw. Jak się okazało , umiejętności i fantazja gospodyń jest nieograniczona. Panie udowodniły, iż z buraka można zrobić prawie wszystko. Były więc napoje: soki, wina i nalewki, były ciasta i desery, pierożki oraz sałatki.

Jury miało naprawdę trudne zadanie. Każda potrawa wyglądała i smakowała znakomicie. Oceniano także estetykę wykonania, nakrycie stołu i dekoracje.

Podczas kiedy jury oceniało potrawy zebrani mogli podziwiać występy dzieci ze Szkoły Filialnej w Osieku (Marcelinę Janusiak, Aleksandrę Kalinę, Przemysława Pabiana, Karolinę Możdrzeń, Aleksandrę Lachowicz, Seweryna Kalinę, Jakuba Trzebuniak, Patryka Kalinowskiego Wojciecha Napierzę), które przedstawiły scenki teatralne, piosenki i wiersze związane z tematyka jesienną.

Były także pokazy tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Karoliny Kluzek i Dawida Skrzypczaka, dwukrotnych mistrzów eliminacji międzynarodowych w klasie „C” i dwukrotnych laureatów Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego.

Z repertuarem lwowskim zaprezentował się zespół „Swojska Nuta” oraz młodzież z Bukownej.

Po długich dyskusjach postanowiono przyznać pierwszą nagrodę dla Koła Gospodyń Wiejskich z Wiercienia. Największe uznanie zdobyły pierogi z farszem z buraka czerwonego. Drugie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzelina za ciasto czekoladowo-buraczkowe. Trzecią lokatę uzyskało Koło Gospodyń Wiejskich z Bukownej za galaretkę „Cztery pory roku – jesień”. Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Raszówki za ogólny wystrój stołu i prezentację potraw.

Pozostałe zespoły zostały wyróżnione: KGW z Osieka za sałatkę buraczaną, KGW z Obory za pierogi z ciasta buraczkowego nadziewane szpinakiem, KGW z Raszówki za wino „Beta- Wulgaris” i Seniorki z Osieka za buraczki w zalewie imbirowo-miodowej.

Skład Jury: Bogdan Jaśkowski /Restauracja Oberża/, Jadwiga Ignatowska-Zając /UG Lubin/, Marzena Kosydor /UG Lubin/.

www.gmina.lubin.pl

 

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ