Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego. ​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj288
W tym tygodniu2629
Razem4223220
Powered by CoalaWeb

Przyrodnicza Odnowa stawu w Gogołowicach

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gogołowice rozpoczyna realizację inicjatywy obywatelskiej dla środowiska pod nazwą: „Przyrodnicza Odnowa stawu w Gogołowicach”

Cele inicjatywy:
  • modernizacja i remont infrastruktury edukacyjnej na ścieżce ekologicznej przy stawie w Gogołowicach,
  • wzbogacenie siedliska stawu poprzez nasadzenia krzewów i roślin przeciwdziałających eutrofizacji zbiornika oraz korzystnych dla owadów nektarodajnych i ptaków oraz małej retencji,
  • integracja społeczności lokalnej poprzez wykonanie wspólnych prac remontowych na ścieżce,
  • pozytywny wpływ na rozwój i odnowę miejscowości i integrację mieszkańców, przedłużenie funkcjonowania ścieżki edukacyjno – przyrodniczej „Staw – Gogołowice”.
 
Nasz staw jest jedyną tego typu inicjatywą w regionie pokazującą jak społeczność lokalna może wykorzystać zbiornik wodny do edukacji, ochrony przyrody i integracji mieszkańców. 
 
W roku 2008 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gogołowice zostało laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gogołowice jako Laureat w kategorii „Promotor Ekologii” otrzymało Dyplom, Certyfikat, Statuetkę. 
 
Zakres inicjatywy został skonsultowany z przyrodnikiem Fundacja Ekologicznej „Zielona Akcja” Inicjatywa mieści się w obszarze tematycznym – ograniczenie antropopresji wynikającej z rozwoju turystyki poprzez budowę i modernizację małej infrastruktury turystycznej/edukacyjnej.
 
Projekt „Oddolne inicjatywy dla zachowania bioróżnorodności poprzez małą retencję i zadrzewienia”. Niniejszy materiał został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie fundacja ekologiczna „Zielona Akcja”.

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies   
AKCEPTUJĘ