Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego. ​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl lub weronika.olszak@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj2653
W tym tygodniu18961
Razem3910376
Powered by CoalaWeb

VIII Bieg Borów Dolnośląskich

Wspólnym wysiłkiem Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Nadleśnictwa w Chocianowie, odbyła się kolejna impreza biegowa w Chocianowie. tym razem był to, zorganizowany już po raz ósmy, Bieg Borów Dolnośląskich.

​Tegoroczna trasa biegu wiodła po terenach Rezerwatu przyrody "Czarne Stawy", częściowo również Ścieżką Edukacyjną "Uroczysko Czarne Stawy". Dla zawodników rzadko zapuszczających się w tego typu teren, była to niecodzienna okazja do obcowania z pięknem naturalnej przyrody, której przykładem są lasy chocianowskie. Zawodnicy rozpoczynali i kończyli wyścig na "torflini" (szeroka droga leśna otoczona zabytkową aleja dębową), poruszając się dalej po typowych dla obszaru torfowisk przejściowych porośniętych borem bagiennym. Podczas biegu można było usłyszeć m.in. "klangor" żurawi, które na tym terenie mają stanowiska lęgowe. Można powiedzieć, że była to wyjątkowa impreza łącząca w sobie elementy promocji zdrowia, aktywności fizycznej i edukacji przyrodniczej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników urozmaiconą, dość trudną i wymagającą wszechstronnego przygotowania biegowego trasę biegu o długości niemal siedmiu kilometrów.

 
Zawody były udane również pod względem sportowym. Zmagania ukończyli wszyscy startujący, których łącznie było 54. W kategorii open najlepsi okazali się, wśród kobiet, Adriana Krawczyk (AKS Wybiegani Polkowice), która wyprzedziła Annę Pawlikowską (Tu Zdrowie) i Sylwię Kasperską. Na podium w rywalizacji mężczyzn "wskoczyli", Sebastian Grodecki i Patryk Sarżyński (obydwaj z KB "Zdyszaaani" Chocianów) oraz Piotr Machoń (Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie). Wszyscy biegacze udekorowani zostali okolicznościowymi medalami i wieloma innymi dodatkowymi upominkami. Najlepsi zawodnicy otrzymali, z rąk pana Stanisława Mazana Nadleśniczego Nadleśnictwa w Chocianowie, dodatkowo pamiątkowe puchary i dyplomy. Na zakończenie imprezy można się było napić pysznej gorącej herbaty i upiec sobie kiełbaskę przy wspólnym ognisku.
 
Organizatorzy VIII Biegu Borów Dolnośląskich kierują serdeczne słowa podziękowania do instytucji, które zdecydowały się wesprzeć naszą inicjatywę:
- Nadleśnictwo w Chocianowie,
- Fundacja "Wrzosowa Kraina" w Chocianowie,
- Stowarzyszenie LGD "Wrzosowa Kraina" w Chocianowie,
- Piekarnia "Joanna i Zdzisław Jeremiejko" w Chocianowie,
- Klub Biegających Leśników.
 
Piotr Machoń