Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
ShowcaseImage

PUNKT DORADCZY

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD. 

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego. ​

 

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA

w godzinach: 10.00 - 14.30

 

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 76 8184 541 lub kom. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl lub weronika.olszak@wrzosowakraina.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Galeria

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj32
W tym tygodniu6773
Razem3800964
Powered by CoalaWeb

Spotkanie Wiosek Tematycznych Wrzosowej Krainy

W dniu 24 stycznia br. do Miłkowic - Wioski Kolejarzy przyjechało liczne grono liderów i animatorów wiosek tematycznych, ekomuzuem oraz zagród edukacyjnych. To właśnie oni prowadzą zajęcia edukacyjne w swoich miejscowościach pokazując grupom szkolnym i przedszkolnym dziedzictwo tego regionu i pasje mieszkańców, którzy tam żyją.

Co roku ponad 20 tys osób (przedszkola, szkoły i grupy studyjne) przyjeżdża do wsi tematycznych z terenu Wrzosowej Krainy z Dolnego Śląska, okolicznych województw jak i całej Polski. W spotkaniu udział wzięli liderzy z: Borówki - Wioska Darów Lasu, Niedźwiedzice - Wieś Bociana, Konradówka - Rogata Wieś, Czernikowice - Wioska Chleba, Miłkowice - Wioska Kolejarzy, Raków - Wioska Wśród Zieleni, Zagrody Farma Martynika z Jaroszówki, Zagrody Świerkowe Zacisze z Jakubowa Lubińskiego oraz Zagrody SZKOŁA W OGRODZIE z Bukownej.

Spotkanie miało służyć wymianie doświadczeń w zakresie prowadzonej działalności edukacyjno-turystycznej, a także wspólnym zaplanowaniu działań na rok 2017. Dyskutowano nad formą i przebiegiem planowanej konferencji dot edukacji grup szkolnych we Wrzosowej Krainie, możliwościom finansowania działań edukacyjnych, turystycznych, społecznych i inwestycyjnych na terenie Wiosek Tematycznych i Zagród Edukacyjnych oraz omówiono plany funkcjonowania Inkubatorów Przetwórstwa Lokalnego, które już niebawem pojawią się na naszym terenie.

Spotkanie poprowadził Koordynator Wiosek Tematycznych i Ekomuzeów Wrzosowej Krainy - Krzysztof Szustka. Spotkanie można zaliczyć do bardzo udanych. Napewno w 2017 roku odbędzie się podobnych spotkań jeszcze kilka.

Zdjęcia: Krzysztof Szustka