Wrzosowa Kraina - w zgodzie z Naturą!
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona internetowa Stowarzyszenia LGD Wrzosowa Kraina współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, poddzialanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
ShowcaseImage

Punkt doradczy

Zmiana siedziby biura na adres Chocianów, ul. Trzebnicka 7b
Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest punkt doradczy dla beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Doradztwo świadczone jest bezpłatnie przez pracowników Biura LGD.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Wrzosowa Kraina (2 gminy miejsko-wiejskie – Przemków i Chocianów , 6 gmin wiejskich – Gromadka, Lubin, Bolesławiec, Chojnów, Miłkowice i Kunice oraz 1 miasto Chojnów) do odwiedzenia punktu doradczego.

Punkt doradczy dla potencjalnych beneficjentów otwarty: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA w godzinach: 10.00 - 14.30

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie prosimy o telefoniczną rezerwację terminu. Uwaga! W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura LGD tel. 500 206 128 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@wrzosowakraina.pl lub weronika.olszak@wrzosowakraina.pl

Wrzosowa Chata w Borówkach

Położona jest w malowniczej wsi Borówki na skraju Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Wędrując po nim napotkać możemy, szczególnie na byłych poligonach wojskowych, zdumiewające swym ogromem wrzosowiska, których miodowy aromat przyciąga zastępy trzmieli, pszczół i pszczelarzy. Wrzosowa Chata kusi darami runa leśnego. To również miejsce, w którym prowadzone są warsztaty zielarskie pod czujnym okiem gospodyni Wrzosowej Chaty.

Adres:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Gajówka Głuszec”
Bogumiła Naruszewicz
Borówki 25
59-706 Gromadka
tel. 075 73 82 460, 691 728 419
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostępność: lokalne i regionalne imprezy we Wrzosowej Krainie i na Dolnym Śląsku oraz warsztaty dla zorganizowanych wizyt studyjnych, wycieczek oraz szkół.